İstanbul’da Bulunan Psikolojik Danışmanlık Klinikleri

Psikoterapi, ruhsal olarak zorlandığınız dönemlerde sizlere profesyonel bir ruh sağlığı hizmeti sağlar. Belirli ekollerle ve yönelimlerle çalışan terapistler sizlere problemlerin çözümü süresince destek olurlar. Ataşehir psikolog talebini karşılamak için ofisimizde hizmet vermekteyiz. Fakat unutulmamalıdır ki terapist hiçbir zaman karar mercii olarak görülmemelidir. Hayatınızın önemli alanlarında bir karar vermek üzereyken bir psikoloğa gitmek size karar verme konusunda yardımcı olur fakat terapistiniz sizin yerinize karar vermez. Terapi süresi boyunca hayatınızın kontrolü sizin elinizdedir. Bu süreç kendinizi anlamanıza ve tanımanıza yardımcı olur.

Ataşehir Psikolog

Psikolojik danışmanlık, günümüzde pek çok kişinin başvurduğu bir hizmet haline gelmiştir. Bu talebi karşılamak adına hemen hemen her ilde danışmanlık merkezleri açılmaya başlanmıştır. Bu merkezlerde psikologlar hizmet vermektedir. Talebin en yoğun olduğu illerden biri de İstanbul’dur. İstanbul danışmanlık klinikleri açılmaya artarak devam etmektedir. İstanbulun merkezi bölgesinde konumlanan Ataşehir bölgesinde de terapi desteği sağlayan kurumlar bulunur. Ataşehir ilçesine yakın olan Kadıköy, Göztepe, Caddebostan, Bağdat Caddesi, Bostancı ve Maltepe gibi bölgelerden de Ataşehir psikolog desteği almak için gelen danışanlar bulunmaktadır. Bu alanda nüfus miktarının da yoğun olması ile birlikte pek çok farklı sorun için başvuru yapan danışanlar mevcuttur. Mevcut gündemde covid virüsü ile ilgili de kaygılar artmıştır. En yaygın sorunlar arasında iş yaşamının getirdiği zorluklar, depresif belirtiler, çaresizlik hisleri, tükenmişlik, ebeveyn olarak zorluklar, aile ilişkileri ve evlilik ilişkileri vardır.

İstanbul Danışmanlık Klinikleri

İstanbul danışmanlık klinikleri bünyelerinde psikiyatrist, psikolog, uzman psikolog ve klinik psikologlar bulundururlar. Bunların yanında danışanlara daha kapsamlı destek sağlamak amacıyla dil konuşma terapistleri, duyu bütünleme terapistleri, floortime terapistleri gibi çeşitli meslek gruplarından uzmanlar da bulunabilir. Bu şekilde bünyesinde pek çok alandan uzman bulunduran multidisipliner çalışan klinikler tercih edilmelidir. Danışmanlık merkezlerinin niteliği hakkında bilgi edinmek için merkezlerin internet sitelerinden ya da sosyal medyalarından araştırma yapabilirsiniz. Seans aldığınız uzmanın diplomasını sorgulama hakkınız bulunmaktadır. En önemlisi de gizliliğine önem veriliyor olmasıdır. Hiçbir klinik sizin bilgilerinizi ve sağlık dokümanlarınızı paylaşamaz. Bunların gizli ve güvenli tutuluyor olması çok önemlidir. Terapi notları kilitli dolaplarda saklanıyor olmalıdır. Eğer gizliğiniz ve güvenliğiniz ile ilgili endişeleriniz varsa bunları kurum ve psikoloğunuz ile paylaşabilirsiniz. Bu konuda sizlere destek olacaklardır ve gerekli bilgilendirmeleri yapacaklardır.

Ataşehir Psikolog Seçme Rehberi

Psikologlar pek çok farklı konuda çalışabileceği gibi tek bir alanda uzmanlaşmayı da seçebilirler. Yaşadığınız zorluğa göre psikolog seçmenizde fayda vardır. Psikoloğa başvuru esnasında sizden yaşadığınız sorunlara dair bilgilendirme istenebilir. Telefonda yapılan bu 5-10 dakikalık ön görüşmede sürece dair bilgiler sizinle paylaşılır. Seans süresinin uzunluğu ve ücreti hakkında bilgilendirme yapılır. Başvurduğunuz uzman bir değerlendirme yapar ve sizin sorununuzun uzmanlık alanına girip girmediğine bakar. Eğer uzmanlık alanının dışında ise sizleri bir psikiyatriste ya da başka bir psikoloğa yönlendirebilir. Yoğunlukla ergen ve yetişkinler danışanlar ile çalışmaktayım. Ergenlerle çalışma alanlarım sınav kaygısı, davranış problemleri, öfke sorunları, özgüven problemleri, aile içi iletişim, kaygı, panik sorunları, ilişkisel problemler, akran zorbalığı, sosyal kaygı, travmalar ve korkulardır. Yetişkin danışmanlığında obsesif kompulsif bozukluk, depresyon, kaygı problemleri, travma sonrası stres bozukluğu, ilişkisel problemler, özgüven sorunları, iş problemleri, odaklanma sorunları, uykusuzluk, sosyal kaygı, fobiler, panik atak, travmatik anılar, yeme bozuklukları, karar vermede zorlanma gibi alanlar ile ilgileniyorum.

Ataşehir Psikolog desteği almam neden gerekli

Hayatımızdaki sorunlar artık günlük hayatımıza devam etmemizi zorlaştırıyorsa ve bizlere yoğun derecede stres kaynağı oluyorsa bir psikologtan yardım almayı düşünebilirsiniz. Problemin şiddeti azalana kadar terapi süreci devam eder. İçinde bulunduğunuz durumu değerlendirmeden sürecin ne kadar süreceğini söylemek mümkün değildir. Bilişsel davranışçı terapi ve emdr gibi kısa süreli tedavilerde bile bazı problemlerde süreç uzun olabilmektedir. Bu aşamada psikoloğunuzun belirlediği terapi sıklığına uymanız önemlidir.

İstanbul’da Bulunan Psikolojik Danışmanlık Klinikleri

Ataşehir İçerenköy bölgesinde bulunan Naisa psikolojik danışmanlık merkezi bünyesinde çocuk ergen ve yetişkin terapistlerini bulundurmaktadır. Pek çok psikolojik rahatsızlık ile çalışan bu kurumda alanında uzman kişiler hizmet verir. Kalkedon psikoloji Kadıköy bölgesine bağlı Sahrayıcedid mahallesindedir. Psikolojik danışmanlık merkezinde çift ve aile terapisi, cinsel terapi ve yetişkin bireysel terapi hizmetleri gibi çeşitli uzmanlık alanları olan psikologlar vardır. Yetişkin hizmetlerin yanında çocuk alanında da çalışmalar yapılır. Oyun terapisi ve çocuklarla bilişsel davranışçı terapi en sık kullanılan terapi çeşitleri arasındadır.

Dünya Danışmanlık Merkezi

Pendik ve Kadıköy’de iki şubesi bulunan Dünya danışmanlık merkezi bünyesinde çocuk, ergen ve yetişkin ile çalışan uzmanlar yer alır. BDT ve EMDR terapileri kullanılır. Çocuk alanında oyun terapisi en sık kullanılan terapidir. Ayrıca merkezde psikolojik ölçme ve değerlendirme hizmetleri de sağlanır. Alanında uzman kadrosuyla iki farklı lokasyonda hizmet vermektedirler.

Korto Psikoloji

Korto Psikoloji sektörde önemli bir konumdadır. Bağdat Caddesi ve Nişantaşı şubelerinde alanın önde gelen isimleri hizmet vermektedir. Bireysel Terapi, çift ve evlilik terapisi, çocuk ve ergen danışmanlığı gibi çok sayıda alanda çalışan uzmanlar bulunur. Klinik psikolog, psikolojik danışman ve psikologlardan oluşan güçlü kadrosu ile üç şubede hizmet verirler.

Ekipnormarazon

Ekipnormarazon profesyonel kadrosu ile hem Nişantaşı hem de Kadıköy bölgesinde hizmet vermektedir. Özellikle çocuk alanında çalışan alanında uzman profesyonel psikologlar bulunur. İki şubesinde de deneyimli psikologları bulunan Ekipnormarazon yetişkin ve ergen terapisi alanlarında da hizmet verirler.

Sees psikoloji hizmetleri

Bostancı bölgesinde bulunan Sees psikoloji hizmetleri bireysel terapi, cinsel terapi, evlilik ve çift danışmanlığı, aile danışmanlığı, çocuk ve ergen danışmanlığı bulunmaktadır. Bu merkezde aynı zamanda zeka testleri ve psikolojik ölçme ve değerlendirme testleri de uygulanır. Ataşehir psikolog kliniğimize sizleri bekleriz.  

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


CAPTCHA Image
Reload Image
Acil Reçete Google Play'de

Sitemizin mobil uygulaması Google Play'de yayımlanmıştır. Dilediğiniz vakit uygulamamızı indirebilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

•[ Acil Reçete ]•