Evde Öksürüğe Ne iyi Gelir

Evde Öksürüğe ne iyi gelir? Öksürük aslına bakılırsa çocukların akciğerlerini koruyan bir refleks hareketidir. Fazla üretilen sümük ve balgamın dışarıya atılma reaksiyonudur. Öksürük anında akciğerlerinden dışarıya çıkan havanın hızı saatte 340 km’ye kadar çıkar. Bu sebeple de etrafında bulunan diğer insanlara da bulaşması bir o kadar çabuk gerçekleşir. Burada maske kullanımı ne kadar önemli olduğu bir kez daha ortaya çıkar. Maske kullanımı aslında hasta kişinin dışarıya veya etrafa bulaş riskini azaltmasının önüne geçer. Sağlıklı bireylerin maske kullanmasına normal şartlarda gerek görülmez. Solunum enfeksiyonlarında iyileşme süresi 10 ila 20 gün arasında değişme gösterir.

Evde Öksürüğe Ne iyi Gelir?

En çok sorulan sorulardan bir tanesi evde öksürüğe ne iyi gelir? Genel olarak bilinen yöntemler uygulanabilir. Bal yutmak gibi, ballı zencefilli karışımlar gibi. Çocuklarda öksürük için yapılacak ilk şey doktor muayenesi ve gerekli tahlillerin sonuçlarıdır. Doktorunuz öksürüğün neden olduğu hastalıklar hakkında geniş çaplı bilgi verecektir. Ona göre de uygun gördüğü ilaçları başlatacaktır.

Ev ortamında çocuğunuzun öksürüğü içinde yapmanız gereken birkaç önemli hususa ayrıca dikkat etmek gerekir. Özellikle aşırı kuru ve sıcak bir hava burundaki tüm koruyucu mekanizmayı bozacaktır. Bunun sonucu olarak öksürük uzun ve bitmek tükenmez bir hâl alacaktır.

Burada yapılması gereken odanın aralıklar ile havalandırılması ve oda sıcaklığının 22 derece civarında olmasını sağlamaktadır. Nem oranının da %40 ila 60 arasında tutmak önemlidir. Evin serin tutulması gerekiyorsa o serinliğe uygun kıyafet giydirilmesi de önemlidir.

Evde sigara içen bir birey de öksürüğün iyileşmesini imkânsız kılar. Akıllara balkonda ya da dışarıda sigara içmek gelebilir ancak bu çözüm değildir. İçilen sigara nefeste uzun süre duracağından, nefes ile dışarı atılan partiküller çocuğun hastalanması için yeter de artar bile. Öksürük semptomlarının alerjik olabileceği ve bunun içinde alerji testinin yapılması gerekir. Evde Öksürüğe ne iyi gelir? Sorusuna en iyi şekilde sizler için cevap vermeye çalıştık.

https://doktorbul.com/blog/oksuruge-ne-iyi-gelir

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


CAPTCHA Image
Reload Image
Acil Reçete Google Play'de

Sitemizin mobil uygulaması Google Play'de yayımlanmıştır. Dilediğiniz vakit uygulamamızı indirebilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

•[ Acil Reçete ]•