İmplant Fiyatları

İmplant Fiyatları

Diş sağlığı açısından uygulanan yöntemlerin en önemlilerinden olan implant yöntemi çene kemiğine yerleştirilen ve yapay dişlerin desteklenmesini sağlayan yapay diş kökü olarak biliniyor. Uygulanan yöntemin eksik ve çürük dişler yerine uzun ömürlü çözüm üretmesi ve kullanılan malzemenin üst düzeyde kaliteli olması ile implant sürecinin uzun olması implant fiyatlarını etkileyen en önemli unsur.
İmplant fiyatlarının belirlenmesinde kullanılan malzemeler etkili oluyor. Klinikten kliniğe ve hatta doktorda doktora farklılık gösteren implant fiyatları kamu hastanelerinde daha uygun olurken özel klinik ve hastanelerde daha yüksek olabiliyor. Bu bağlamda implant fiyatlarının bu şekilde farklılık göstermesi kullanılan malzemenin kalitesinden kaynaklanıyor diyebiliriz.
İmplant tedavisi olmak isteyenler fiyat almak istediklerinde başvurdukları hekim tarafından dikkatli bir şekilde muayene edilmeleri gerekiyor. Hastanın çene ve ağız yapısını kontrol eden hekim implant tedavisinin uygulanıp uygulanmayacağına karar veriyor. Ayrıca bu kontrol neticesinde hastanın ağız ve çene yapısına uygun hangi protezlerin kullanılabileceğine de karar veriliyor. Bu şekilde implant tedavisini tamamlayan kişilerin uzun vadede diş sağlığı açısından oldukça rahat ettiklerini belirtiyorlar.
Sonuç olarak yukarıda belirttiğimiz sebepler ile yapılan implant tedavisinin fiyatları çeşitli faktörlere göre değişkenlik gösteriyor. Günümüzde implant fiyatları her hastane ve kliniğe göre farklılık göstermekle birlikte 1380 TL ile 5 bin TL arasında fiyatlarla yapılabiliyor. Bu fiyatlar implantın yapılacağı bölgeye ve işlemin zorluğuna göre artıp azalabiliyor.

Kaynak: https://www.implantdental.gen.tr/implant-fiyatlari.html

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


CAPTCHA Image
Reload Image
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!